Nervu un pinumu rekonstrukcija

Rekonstruktīvā ķirurģija

Par nerva bojājumu visbiežāk liecina tirpšana, nejūtīgums, dedzināšana, sāpes vai funkcijas un kustību zudums atbilstošā anatomiskā lokalizācijā.

Nerva bojājumi lielākoties rodas traumas rezultātā, retāk slimību, audzēja gadījumā vai arī kā komplikācija ķirurgiskai operācijai.

Pielietojot optisku palielinājumu un mikroķirģisku tehniku, iespējama nerva sašūšana, tādējādi nodrošinot iespēju nerva augt un atjaunot zudušās funkcijas.

Ja nerva netiek sašūts laicīgi, ap to veidojas rētaudi un nervs saraujas. Tādos gadījumos nepieciešama nerva rekonstrukcija, izmantojot nerva transplantātus no citas ķermeņa daļas vai nervu pārslēgšanas no mazāk svarīgām zonām.

Ilgstoša nerva bojājuma gadījumā, kad nerva primāra rekonstrukcija nav mērķtiecīga, jāveic cīpslu pārvietošanas vai apasiņota funkcionāla muskuļa transplantācija. Gadījumos, kad nervs tiek bojāts hroniska procesa jeb nospieduma gadījumā, nepieciešama nerva atbrīvošana.

Plastikas ķirurģija, pielietojot mikroķirurģisko tehniku, ārstē ne tikai perifēros nervus, bet arī nerva pinumus, īpaši pleca nerva pinuma bojājumus, tādējādi atjaunojot rokas funkciju.

Arī sejas nerva bojājuma gadījumā iespējams veikt dažādas rekonstruktīvas operācijas, nodrošinot gan estētisko, gan funkcionālo rezultātu.

Jāatgādina, ka nervu bojājuma ārstēšana ir ilgstošs process un prasa sadarbību, sapratni un kooperēšanos starp ārstu un pacientu.

Visas operācijas

Rekonstruktīvā ķirurģija

Estētiskā ķirurģija

Kontakti

Latvijas Plastikas ķirurgu asociācija

Skolas iela 3, Rīga, LV-1010

E-pasts: pka@pka.lv

pka.lv

Jautā mums

Partneri:
© Latvijas plastikas ķirurgu asociācija 2023-2024 , Privātums , Izstrāde - Taurus
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    close