Krūšu rekonstrukcija

Rekonstruktīvā ķirurģija

Krūts vēzis ir biežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana sievietēm Latvijā. Pārsvarā gadījumu krūts vēža ārstēšana ir kombinēta, un sastāv no ķīmijterapijas, ķirurģiskas ārstēšanas un, iespējams, staru terapijas. Ja audzējs tiek atklāts agrīni un ir salīdzinoši neliels, ir iespējams veikt krūti saglabājošu operāciju, taču dažkārt nepieciešama radikāla pieeja un ir nepieciešama visu dziedzeraudu noņemšana.

Lai uzlabotu sievietes psiholoģisko un emocionālu stāvokli, novērstu vizuālo defektu un iespējamo mugurkaula deformāciju, ir iespējams veikt krūti atjaunojošu operāciju, pie kam, ņemot vērā, ka ir vairākas krūts rekonstrukcijas metodes, plastikas ķirurgs var izvēlēties katrai pacientei vispiemērotāko.

Krūti iespējams rekonstruēt dažādos veidos, un bieži tas tiek veikts vairākos etapos. Ja onkoloģiskās operācijas apjoms, pacientes ķermeņa proporcijas un audu stāvoklis pieļauj tūlītēju rekonstrukciju, iespējams jau pirmās (krūts noņemšanas) operācijas laikā izdarīt arī rekonstruktīvo operāciju, piemēram, ar implantu. Ja nepieciešamais krūts apjoms ir lielāks, vai arī nepieciešams panākt dabiska noslīdējuma efektu, tad šo operāciju iespējams kombinēt ar pašas pacientes kāda cita reģiona audu pārvietošanu, vai, ja ir pietiekams audu daudzums šajā donora vietā, veikt rekonstrukciju tikai ar šiem audiem (rekonstrukcijas ar rotētu lēveri, piemēram, m.latissimus dorsi vai attālāku audu pārstādīšana, piemēram, DIEP, SGAP vai IGAP lēveri). Atsevišķos gadījumos krūts atjaunošana tiek veikta vairākos etapos - no sākuma implanta plānotajā vietā tiek ievietots audu espanders, kuru, pamazām uzpildot, tiek iegūts nepieciešamais tilpums implanta ievietošanai, un tad tiek plānota rekonstrukcija ar implantu. Ja ir neliels nepieciešamais krūts tilpums, iespējams to panākt ar tauku pārstādīšanu, kas bieži arī tiek izmantota nelielai formas piekoriģēšanai un rētu korekcijai.

Ja krūts vēža ķirurģiskās ārstēšanas rezultātā ir noņemts krūtsgals, tad iespējama arī tā rekonstrukcija, ko iespējams kombinēt ar areolas pigmentētās daļas atjaunošanu.

Visas operācijas

Rekonstruktīvā ķirurģija

Estētiskā ķirurģija

Kontakti

Latvijas Plastikas ķirurgu asociācija

Skolas iela 3, Rīga, LV-1010

E-pasts: pka@pka.lv

pka.lv

Jautā mums

Partneri:
© Latvijas plastikas ķirurgu asociācija 2023-2024 , Privātums , Izstrāde - Taurus
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    close